مقالات

هوش مصنوعی در حسابداری

هوش مصنوعی در حسابداری

هوش مصنوعی در حسابداری چیست؟

درباره هوش مصنوعی در حسابداری بهتر است بدانید که در حال حاضر، هوش مصنوعی کاربرد فراوانی دارد. این علم، کارها را برای اشخاص، ساده و آسان کرده است و سرعت العمل در انجام کارها را نیز بالا برده است. هوش مصنوعی در حسابداری و امور مالی نیز استفاده شده و کاربردهای زیادی در این حوزه دارد.

لازم به ذکر است که استفاده از این علم در حسابداری، خطاهای محاسباتی را به حداقل خواهد رساند و قادر خواهید بود تا امور حسابداری با دقت و در کمترین زمان انجام دهید. با وجود اهمیت هوش مصنوعی در حسابداري در این مقاله به ضرورت و کاربرد هوش‌مصنوعی در حسابداری خواهیم پرداخت.

هوش مصنوعی در حسابداری و تعریف هوش مصنوعی !

هوش مصنوعی در حسابداری و تعریف هوش مصنوعی !

هوش مصنوعی یا به عبارت دیگر AI (Artificial Intelligence) ماشین‌هایی می باشند، که شبیه انسان ها شبیه‌سازی شده‌اند، و در فعالیت‌‌هایی مانند یادگیری، استدلال، شناخت و حل مسئله و … از آن‌ها استفاده خواهد شد.

در اصل انجام دادن این امور توسط ماشین‌ها به جای انسان، همان جایگزینی هوش‌مصنوعی به جای هوش انسانی خواهد بود.

هوش مصنوعی به زبان ساده

در  کلاگر بخواهیم هوش‌مصنوعی را به زبان ساده تعریف نمائیم، باید گفت به علم استفاده از ماشین‌های کامپیوتری برای آسان‌تر شدن کارهای انسان گفته خواهد شد.

این علم در مقابل هوش طبیعی قرار گرفته است، که قادر خواهد بود تصمیم‌های ذهن انسان را شناسایی کرده و اجرا می نماید. هوش‌مصنوعی با قدرت زیادی که دارد دنیا را متحول می نماید.

هوش مصنوعی در حسابداری و کاربرد آن در زندگی بشر

هوش مصنوعی در امور مختلف کاربردهای زیاد ی دارد. در کل می توان گفت در اکثر امور روزمره از هوش‌مصنوعی استفاده خواهد شد. گوشی ‌های هوشمند نمونه بارزی از استفاده از این علم در طول روز هستند، که در انجام دادن کارها به ما کمک خواهند کرد.

آموزش نرم افزار دارایی ثابت قرداد
بیشتر بخوانید

توجه داشته باشید که همین فضای مجازی که امروزه برای اکثر کارهای خود از آن استفاده خواهد کرد، نمونه ای از هوش مصنوعی خواهد بود. بعضی از موارد روزمره دیگر که از هوش مصنوعی استفاده می نمایند عبارتند از:

  • اتومبیل‌های هوشمند
  • بازی‌‌های ویدیویی
  • سفر و جهت یابی
  • اسپیکرهای هوشمند
  • بهداشت و درمان
  • تجارت الکترونیک
  • اپلیکیشن‌های هوشمند
  • و غیره

اطلاعات تکمیلی درباره هوش مصنوعی در حسابداری

هوش مصنوعی کاربردهای فراوانی دارد که یکی از مهم‌ ترین کاربردهای آن در زمینه حسابداری و مالی خواهد بود. در ادامه، در مورد تاثیر هوش‌مصنوعی در حسابداری، توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

تاثیر هوش مصنوعی بر دانش حسابداری

در همه ی سازمان‌ها، انجام دادن سریع و در عین حال دقیق کارها از اهمیت زیغادی برخوردار می باشد. این مطلب در زمینه حسابداری نیز اهمیت ویژه‌ ای خواهد داشت چرا که در امور حسابداری، اشخاص با اعداد و ارقام و تجزیه و تحلیل اطلاعات سر و کار خواهند داشت به همین دلیل باید دقت کافی در انجام دادن کارها داشته باشید.

این علم قسمت‌های متفاوتی از کار حسابداری را تحت تاثیر قرار خواهد داد. ابزارهای قدیمی مثل چرتکه و ماشین حساب تا نرم‌افزارهای پیشرفته‌ای که هم اکنون در حسابداری استفاده خواهد شد، هوش‌مصنوعی محسوب می‌شوند.

با استفاده از نرم افزارهایی که همان هوش‌مصنوعی در حسابداری و امورمالی می باشند، انجام عملیات محاسباتی و پردازش و تجزیه و تحلیل اعداد و ارقام به بهترین نحو انجام خواهد شد، و این کار باعث کاهش خطاهای آماری می‌ شود.

با استفاده از هوش مصنوعی، سازمان ‌ها مدیریت جامع را خواهند داشت و به رشد و توسعه چشمگیری دست پیدا می کنند.

برون سپاری حسابداری
بیشتر بخوانید

در این بخش از مقاله تصمیم داریم تا ضمن بیان تغییراتی که از به کاربردن هوش‌مصنوعی در حسابداری ایجاد خواهد شد، با مزیت‌های هوش‌مصنوعی در حسابداری و ضرورت وجود هوش‌مصنوعی در حسابداری اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم  تا بتوانید هر چه بیشتر، از هوش مصنوعی در حسابداری سازمان خود استفاده نمائید.

ضرورت وجود هوش مصنوعی در حسابداری

در حال حاضر با تغییر و تحولات فناوری، حسابداری نیز باید با این تغییرات خود را هماهنگ نمائید که با استفاده از هوش مصنوعی قادر خواهید بودتا  این کار را انجام دهید هوش مصنوعی، خدمات حسابداری مفیدی را ارائه خواهد داد و به حسابداران کمک می کند که کارهای محاسباتی را در مدت زمان کوتاهی و با دقت بسیار بالا انجام دهند.

تغییرات حاصل از هوش مصنوعی در حسابداری

تغییرات حاصل از هوش مصنوعی در حسابداری

با به کار بردن هوش مصنوعی، تغییرات گسترده‌ای در امور مالی و حسابداری ایجاد شده است و. از جمله تغییرات حاصل از هوش مصنوعی در حسابداری، قادر خواهید بود تا به کاهش نیاز سازمان به نیروی انسانی و در نتیجه کاهش هزینه‌های سازمانی اشاره می نمائیم.

همینطور هم استفاده از این تکنولوژی، درصد خطا را در امور حسابداری نزدیک به صفر خواهد کرد. همچنین با استفاده از این علم، سرعت و دقت تجزیه و تحلیل اطلاعات و انجام امور حسابداری نسبت به حسابداری سنتی افزایش پیدا خواهد.

 از ذیگر تغییرات حاصل از هوش‌مصنوعی در حسابداری، این است که هوش مصنوعی دارای سیستم پشتیبان می باشد و در صورتی که اطلاعات از بین بروند به راحتی می‌توان آن‌ها را بازیابی نمائیم.

برای آشنایی با محصولات استاد حامد ناصری می توانید به لینک آن مراجعه نمائید.

سیستم حقوق و دستمزد
بیشتر بخوانید

اگر نیاز به اطلاعات در زمینه آموزش حسابداری ویژه بازار کار را دارید بر روی لینک آن کلیک نمائید

مالیات بر ارث

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *