مقالات

امنیت نرم افزار ابری و مزایای نرم افزار حسابداری ابری

درباره امنیت نرم افزار ابری و مزایای نرم افزار حسابداری ابری باید بدانید که یکی از مهم‌ترین مسائل برای پیشرفت کاری هر کسب و کار، امور مالی و حسابداری خواهد بود، و مهم‌ترین مسئله در بخش مالی، امنیت اطلاعات، سرعت و دقت در تجزیه و تحلیل اطلاعات است. سازمان‌ها در بخش مالی کسب و کار خود از نرم افزارهای حسابداری استفاده می نمایند به همین خاطر امنیت نرم افزار ابری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

در جال جاضر به خاطر افزایش داده‌ها و رویدادهای مالی، نرم افزارهای حسابداری سنتی پاسخگوی نیازهای سازمان نمی باشد. به همین دلیل نرم افزار حسابداری دیگری به نام نرم ‌افزار حسابداری ابری طراحی گشتند، که سازمان‌ها قادر خواهند بود تا با استفاده از این نرم افزارها امنیت اطلاعات خود را بالا برده و در کسب و کار خود به موفقیت برسند.

امنیت نرم افزار ابری و مزایای نرم افزار حسابداری ابری چیست؟

سیستم‌های ابری یا همان ابر، سیستم‌هایی می باشند که برای ذخیره اطلاعات مورد استفاده قرار خواهند گرفت. اگر به دنبال سیستمی می باشید که اطلاعات کسب و کارتان را به گونه‌ای در آن ذخیره سازینمائید، که هیچ وقت اطلاعات از بین نروند و امنیت اطلاعات بسیار بالا برود، همینطور به آسانی و در هر زمان و مکان بتوانید به اطلاعات خود دسترسی پیدا نمائید، می‌توانید از سیستم ابری یا ابر (Cloud) استفاده نمائید.

سیستم ابری توسط اینترنت، داده‌ها و اطلاعات سازمان را به صورت ایمن و با امکان دسترسی آسان ذخیره ‌سازی می نماید.

برای مطالعه بیشتر: اصل تطابق هزینه با درآمد

آموزش نرم افزار دارایی ثابت قرداد
بیشتر بخوانید

مزیت و امنیت نرم افزار ابری و مزایای نرم افزار حسابداری ابری

مزیت و امنیت نرم افزار ابری و مزایای نرم افزار حسابداری ابری

رایانش ابری (Cloud computing) سیستمی می باشد که جزء تحولات فناوری اطلاعات است. این سیستم توسط اینترنت و به صورت مجازی، امکان ذخیره سازی اطلاعات را برای سازمان‌ها فراهم خواهد کرد.

رایانش ابری، دارای مزایای بسیار زیادی برای سازمان‌ها است، که در این بخش به پنج مورد از مهم‌ترین مزیت‌های نرم ‌افزار حسابداری ابری اشاره خواهد شد

  • امنیت

از مهم‌ترین هدف های سازمان‌ها، نگهداری اطلاعات با امنیت بسیار بالا است رایانش ابری این امنیت را فراهم خواهد کرد.

در رایانش ابری، همه ی داده‌ها و اطلاعات رمزنگاری خواهند شد و این امر نشان از امنیت نرم افزار حسابداری ابری است و باعث خواهد شد که امنیت اطلاعات افزایش یابد.

  • کم کردن هزینه‌ ها

از  دیگر مزایای مهم رایانش ابری، صرفه‌جویی در هزینه‌‌ها است. برای استفاده از نرم‌ افزارهای سنتی، سازمان‌ها باید مکان خاصی را در شرکت با همه ی تجهیزات و زیر ساخت‌های مورد نیاز برای راه‌‌اندازی نرم ‌افزار در نظر بگیرند.

در کل می‌توان گفت این امر برای سازمان‌ها بسیار هزینه‌‌بر است. اما در سیستم رایانش ابری دیگر نیازی به این تجهیزات نخواهد بود، البته با استفاده از اینترنت در هر مکانی قادر خواهید بود تا به اطلاعات دسترسی پیدا کنید و این امر باعث کاهش هزینه‌‌ها می شود.

اگر نیاز به اطلاعات در زمینه آموزش حسابداری ویژه بازار کار را دارید بر روی لینک آن کلیک نمائید.

  • بازیابی سریع و قابلیت اطمینان داده ها

امکان دارد در سازمانی یک اتفاق موجب از بین رفتن داده‌ها گردد، با به کارگیری سیستم رایانش ابری، می توان از به خطر افتادن و از بین رفتن داده‌ها اطمینان حاصل نمائید و در صورت هر گونه مشکل به آسانی و با اطمینان اطلاعات را بازیابی کنید.

  • دسترسی آسان به اطلاعات
سود تلفیقی چیست؟
بیشتر بخوانید

یکی از مزیت‌‌های نرم ‌افزار حسابداری ابری، این خواهد بود که امکان دسترسی به داده‌ها را بسیار آسان می نماید و سازمان‌ها قادر خواهند بود تا در هر مکانی با استفاده از اینترنت به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنند.

  • امکان به اشتراک گذاری داده ها

از دیگر مزیت‌‌های نرم ‌افزار حسابداری ابری این می باشد که کاربران قادرند از مکان‌های گوناگون و از راه دور، داده‌ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و با هم همکاری نمایند.

چرا امنیت ابری اهمیت دارد؟

به این خاطر که امنیت داده‌ها برای سازمان‌ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشند، لذا امنیت ابری نیز دارای اهمیت خواهد بود امنیت ابری یعنی مجموعه‌ای از فناوری‌‌ها، سیاست‌‌ها و روش‌هایی که برای محافظت از داده‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

از آنجایی که تهدیدات امنیتی همواره در حال گسترش می باشد،به همین خاطر هر لحظه ممکن است یک سیستم رایانش ابری نیز در خطر افتد. بنابراین برای جلوگیری از به خطر افتادن داده‌ها، امنیت نرم افزار حسابداری ابری بسیار مهم خواهد بود.
بر ای اطلاع از پکیج های آموزشی استاد حامد ناصری بر روی لینک آن کلیک نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *