مقالات

سنوات چیست؟

سنوات چیست؟ آشنایی با یکی از مهم‌ترین حقوق کارکنان

درباره اینکه سنوات چیست؟  باید این توضیح را در ابتدا بدهیم که، سنوات پایان خدمت به اطلاح حق سنوات (به انگلیسی: severance pay) یکی از مزایای اجباری می باشد که کارفرما در هر حالت موظف خواهد بود آن را به کارگر پرداخت نماید.

حق سنوات یا پاداش پایان خدمت مبلغی می باشد که کارگر هنگام فراغت از کار از قبیل بازنشستگی، ازکارافتادگی، فوت، استعفا و موارد خاص دیگری دریافت خواهد کرد و میزان آن معادل یک ماه آخرین حقوق ثابت دریافتی کارگر می باشد.

در این مقاله تمام نکات قانونی مرتبط با حق سنوات را بررسیخواهیم کرد، توجه داشته باشید که در روزهای پایانی سال بررسی حق سنوات می‌تواند دید کارفرمایان و کارکنان را نسبت به حقوق قانونی خود مشخص نماید. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم تا انتها همراه ما باشید.

حق سنوات چیست؟

حق سنوات چیست؟

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال یکی از مهم‌ترین موارد کارمندان، کارگران و صاحبان کسب‌وکار پرداخت عیدی و سنوات می باشد ، این موارد کاملاً با توجه به پایه حقوق برای افراد،در نظر گرفته‌ خواهد شد، در اکثر مواقع واحد حسابداری سازمان‌ها در پایان سال شلوغ‌تر از همیشه هستند و حسابدارها بیشتر از همیشه در این زمان به سراغ استفاده از نرم افزار مالی و حسابداری خواهند رفت. اما قانون وزارت کار درباره حق سنوات چیست؟

بررسی قانون وزارت کار درباره حق سنوات

کل کارگاه‌هایی که شامل قانون کار می باشند موظف هستند تا به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد، به‌عنوان عیدی و پاداش پرداخت کنند. مبلغ پرداختی به هرکدام از کارمندان و کارگران نباید از معادل نود روز حداقل حقوق روزانه قانونی بیشتر شود.

بیمه اختیاری
بیشتر بخوانید

طبق ماده 21 قانون کار؛ سنوات، مزایای پایان کار، حق سنوات و یا مزایای پایان خدمت، مبلغی معادل یک ماه آخرین حقوق دریافتی کارگران می باشد که کارفرما باید به کارگران خود پرداخت نماید.

کارفرما باید سنوات یا مزایای پایان کار، را با خاتمه و یا فسخ قرارداد کار، به کارگر پرداخت نماید. این مبلغ به افرادی که کمتر از یک سال کارکرد کرده اند به نسبت مدت کارکردشان تعلق خواهد گرفت و باید توسط کارفرما پرداخت شود.

حق سنوات به چه کسانی تعلق نمی‌گیرد؟ 

در پاسخ به این سوال که حق سنوات به چه کسانی تعلق نخواهد گرفت باید بگوئیم که سنوات یا همان حق سنوات یکی از مزایای اجباری می باشد که در هر شرایطی کارفرما باید نسبت به پرداخت آن به کارگر اقدام نماید. سنوات با خاتمه کار و یا فسخ قرارداد کار به کارگر پرداخت خواهد شد و این حق حتی به افرادی که کمتر از یک سال کارکرد داشته باشند نیز به نسبت کارکرد آن‌ها تعلق خواهد گرفت. صحبت‌هایی در این مورد وجود دارد که اگر کارگری کار خود را ترک نماید سنوات به وی تعلق نخواهد گرفت؛ در صورتی که اینگونه نیست.

بهتر است بدانید که که زمانی که در قرارداد شرطی در این مورد قید می شود و رضایت کارگر را مبنی بر عدم دریافت سنوات می‌گیرند نیز اشتباه می باشد.

البته منشا این اشتباه دستور العملی می باشد که مدتی پیش وزارت کار صادر کرد و در آن قید شده بود که کارگری اگر ترک کار نماید کارفرما ملزم به پرداخت سنوات به وی نخواهد بود. لازم به ذکر است که این دستور العمل در حال حاضر باطل شده  و کارفرما ملزم به پرداخت سنوات بر اساس قانون جدید سنوات می باشد.

تجدید ارزیابی چیست؟
بیشتر بخوانید

آیا سنوات به کمتر از یک سال تعلق می‌گیرد؟

معمولا کارکنانی که تازه کار خود را آغاز کرده اند این سوال را مطرح خواهند کرد که آیا حق سنوات به کمتر از یکسال نیز تعلق خواهد گرفت یا دست آن‌ها از حق سنوات خالی است. همان گونهکه قبلا نیز  اشاره کرده ایم در هر صورت و با هر مدت کاری، کارفرمایان موظف به پرداخت حق سنوات می باشد. بنابراین در هر صورت و با هر شرایطی کارفرما موظف به پرداخت حق سنوات می باشد.

سنوات چیست؟ و پایه سنوات به چه کسانی تعلق خواهد گرفت؟

سنوات چیست؟ و پایه سنوات به چه کسانی تعلق خواهد گرفت؟

در مورد پایه سنوات تصورات اشتباهی هست که برخی از آن‌ها را با هم بررسی خواهیم کرد.قبل از سال ۹۲ این تردید وجود داشت که پایه سنوات تنها به قراردادهای رسمی تعلق خواهد گرفت که  یا قراردادهای غیررسمی نیز حقی از پایه سنوات دارند؟ طی بخشنامه‌ای که در سال ۹۲ توسط وزارت کار به کارگاه‌ها و کارخانه‌ها فرستاده شد کارفرمایان نباید تفاوتی بین این دو گروه قائل شوند و پایه سنوات به هر دو گروه از کارگران تعلق می‌گیرد.

برخی از افراد اعلام می‌کنند پایه سنوات تنها به حداقل بگیران تعلق می‌گیرد، این موضوع کاملا اشتباه است؛ کلیه کارگران مشمول قانون کار که سال اول خود را به پایان رسانده‌اند، از سال دوم مشمول پایه سنوات می‌شوند و بنابراین ارتباطی به حداقل‌بگیر و سایر سطوح مزدی ندارد.

همچنین در خصوص محاسبه پایه سنوات اعلام می‌شود که کارفرما می‌تواند پایه سنوات را هر ماه، پایان قرارداد یا در پایان سال یکجا پرداخت کند، این روش نیز اشتباه است، پایه سنوات می‌بایست هر ماه توسط کارفرما به پایه حقوق اضافه و پرداخت شود چون که پایه سنوات جزئی از حقوق پایه محسوب می‌شود پس بنابراین باید به صورت ماهیانه و منظم پرداخت شود.

حساب های مشکوک الوصول چیست؟
بیشتر بخوانید

برای آشنایی با پکیج های آموزش حسابداری استاد حامد ناصری بر روی لینک آن کلیک نمائید.

در پکیج آموزش حسابداری ویزه بازار کار استاد حامد ناصری با تمامی موارد مربوط به بازار کار آشنا خواهید شد.

برای مطالعه بیشتر: مالیات بر واردات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *